Veřejná prezentace Návrh Metropolitního plánu z pohledu MČ Praha 18

V pondělí 19. 2. 2018 se na letňanské radnici konala veřejná prezentace návrhu Metropolitního plánu (Veřejná prezentace a diskuze s občany na téma návrhu Metropolitního plánu má za cíl seznámit veřejnost s podstatou plánu a pořizovacím procesem a stanovit priority Letňan při územním plánování). Nás se nejvíce dotýká navrhovaná změna trasování přivaděče z plánovaného obchvatu Prahy. Tento přivaděč je v současnosti zakreslen přímo podél našich domů. Ve světle nově zjištěných skutečností získává tento přivaděč zcela jiný rozměr. Dle informací z této prezentace, má na katastrálním území Čakovic vyrůst obří logistické centrum, které by na tuto komunikaci bylo připojeno. Existence takového centra a přivaděče by znamenala obrovskou dopravní zátěž pro naši lokalitu.

Pro Letňany je tato plánovaná změna nepřijatelná a MČ Letňany proti ní hodlá bojovat. 21. 2. 2018 se na IPRu (Institut plánování a rozvoje) uskuteční schůzka starostů Letňan, Čakovic a Kbel. Starosta Letňan p. Kabický slíbil zveřejnění zápisu z této schůzky.

Nám zatím nezbývá než vyčkávat, jak dopadnou jednání dotčených MČ. V momentě, kdy se Metropolitní plán dostane do veřejného projednávání, můžeme i my podat připomínku k plánovaným změnám.

Jelikož toto téma je a bude rozsáhlé, bude zřízena samostatná záložka v hlavním menu, do které budeme vkládat všechny důležité informace, dokumenty a postřehy.

Metropolitní plán k nahlédnutí zde: http://plan.iprpraha.cz/cs/upp-dokumentace

Video z prezentace: https://www.youtube.com/watch?v=vWsstx9sOrQ

Výbor SVJ

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Jan Vavroušek napsal:

    Ivan Kabický, starosta Letňan nám napsal toto vyjádření: Ve věci změn a silnic v lesoparku připravuji velký článek do Letňanských listů, a stále platí , že lesopark se nebude dělit u Kbel a také nepovede silnice k Vám .

  2. Jan Vavroušek napsal:

    Z Facebooku Spolek za Lesopark Letňany:
    Ondřej Miffek Reseni se odklada, IPR se pokusi prijit s novym resenim. Letnany I Kbely nemaji problem s uplnym vymazanim propojky do Cakovic, ty ovsem zasadne nesouhlasi. Tolik co mam informace ja.

    https://www.facebook.com/SpolekZaLesoparkLetnany/posts/337257570015049

Napsat komentář