Návod na užívání vchodových dveří

Vážení sousedé,

níže najdete návod k užívání hlavních vchodových dveří, který byl připraven výrobcem. Dveře jsou stále v záruce a proto platí zákaz jakékoliv manipulace s zařízením a příslušenstvím dveří. Důležité části dveřního příslušenství byly dodavatelskou firmou zaplombovány (štítkem, barvou, …) tak, aby byla poznat neodborná manipulace. Při poškození těchto plomb nebude uznána reklamace.

 1. Každý dveřní zavírač je vybaven termostatickými ventily ( speciální plast) a olejem, které reagují na změny teplot. Všechny materiály se za chladu smršťují a kapaliny tuhnou, za tepla je tomu přesně naopak. V případě, kdy dochází k nedovření dveřního křídla, je nutné vyčkat na přilehnutí dveřního křídla k rámu a poté pouze jemným tahem dveřní křídlo přibouchnout. Není možné silou pomáhat samozavírači při otevřeném křídle více jak 7°. Tímto dochází k přetlaku a samozavírač se znehodnocuje.
 2. Aretace dveřních křídel jsou nastaveny na 90° tzn. při otevření dveřního křídla nad tento stupeň dojde k zastavení dveřního křídla ve stavu otevřeno. Je tedy zakázáno, jakkoliv jinak dveřní křídlo zastavovat a to z důvodu, že samozavírač bude po celou dobu vyvíjet tlak k uzavření dveřního křídla a bude docházet k znehodnocení samozavírače, zároveň dojde k vyosení – deformaci dveřního křídla. Dveřní křídlo uvedete opět do pohybu opětovným otevřením nad 90°. Současně je zakázáno vyvíjet tlak na dveřní křídlo pří otevírání prvku na jiná místa, nežli je madlo, či klika. Zapření nohou a poté následné odemčení zapříčiní poškození spodního rohu křídla a to jeho deformaci a deformaci spodního háku a protikusu
 3. Dveře neotvírejte nohou, ale klikou či madlem. Při otvírání nohou dochází k protitlaku samozavírače a následné deformaci (pokřivení) dveřního křídla. To má za následek nedovírání dveří.

Výbor SVJ Kadečkové 774

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

 1. jirinadunkova napsal:

  Dobrý den,
  omlouvám se, ale v budově B jsem se pokoušela zaaretovat dveře popsaným způsobem (jak vchodové, tak k bytům v prvním patře) a nešlo to ani u prvních ani u druhých. Je možné s tím tedy něco udělat?
  Díky!
  Jiřina Dunková

  • Výbor SVJ napsal:

   Dobrý den,

   děkujeme za informaci. Připravujeme ve spolupráci s výrobcem a dodavatelem komponent kompletní servis všech dveří a jejich uvedení do bezvadného stavu. Dnes tu byl technik, který dělal soupis poškození nutných k opravě. Zkontroluji, zda závadu na aretaci uvedl do seznamu. Prosím tedy o trpělivost.

   Dveře na chodbách aretací nedisponují. Z příspěvku to nebylo patrné. Návod je primárně určen pro hlavní vchodové dveře.

Napsat komentář