Anketa: rozúčtování záloh

Výsledky ankety včetně soupisu odpovědí zveřejněny v sekci Dokumenty – Shromáždění


Vážení vlastníci,

chceme Vás touto cestou požádat o názor na platné rozúčtování záloh. Jelikož je rozúčtování součástí stanov a naše SVJ bylo založeno za přítomnosti notáře, je nutné ke každé změně stanov ho přizvat. Proto přistupujeme k anketnímu zjišťování, zda je ke změně vůle. Náklady na shromáždění, při kterém dojde ke změně stanov budou následují:

 • cca 8500,- (notář)
 • 2000,- (kolek na soud)
 • 4000,- – 5000,- (pronájem, hlasovací zařízení, předsedající)

Náklady za notáře budou i v případě, že k žádné změně stanov nedojde a zůstanou tak ve stejném znění jako doposud.

Anketní lístek bude též distribuován do schránek a dále bude rozeslán na e-mailové adresy, které má výbor k dispozici. Kdo z vlastníků ještě neaktualizoval své kontaktní údaje, nechť tak prosím učiní zde…

Vyplněnou anketu, prosíme, vhoďte do schránky výboru SVJ, případně naskenujte a odešlete na e-mail výboru, a to nejpozději 19. června 2017. Po vyhodnocení budou výsledky ankety umístěny na webové stránky SVJ www.svjkadeckove774.cz. Výsledky ankety budou též k dispozici na Shromáždění SVJ, konaném dne 27. června 2017.

Schránka výboru SVJ se nachází v domě D, vchod 774/12.

Výsledky ankety budou zveřejněny na webových stránkách a budou k dispozici i na shromáždění.

Výbor SVJ

Anketní lístek zde: Anketa_rozuctovani_web

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 4

 1. Lucie napsal:

  Dobry den, prijde mi, ze uz te diskuse bylo az az. Pojdme lidem polopaticky vysvetlit, ze rozdeleni vydaju bylo odhlasovano na shromazdeni. Bez ohledu na to, zdali je to spravedlive, ci ne, je to naprosto v souladu s nasim pravnim radem (coz pani doktorka potvrdila), a ke zmene neni ochotna ani nadpolovicni vetsina majitelu, co odevzdala hlasovaci listek.
  Je tedy zrejme, ze neni vule tento system zmenit.
  Zkusme tedy respektovat vuli vetsiny (stejne jako v prezidentskych ci parlamentnich volbach) a s vysledkem se naucme zit.

 2. mKristyna napsal:

  Je pěkné, že je zde vyčísleno, kolik by případné hlasování stálo, ale bohužel zde již není zmíněno, jak neúměrné je momentální nastavení rozúčtování pro naše společenství. I vedoucí právního oddělení odboru politiky bydlení se vyjádřila, že kritérium stejného dílu u služeb typu osvětlení společných prostor, odpad apod. (za mě bych přidala zejména pojištění domu), je vhodné pro srovnatelné byty. A posuďte sami, že v našem SVJ se rozhodně srovnatelné byty nenachází.

  • Jan Vavroušek napsal:

   Dobrý den,
   paní doktorka v závěru své “zprávy” píše, že zákon umožňuje SVJ změnu. Té bylo na shromáždění využito. A teď si dovolím rýpnout… Pán (nebudu jmenovat – spravuje FB stránku), který brojí proti rozúčtování a svými příspěvky jitří vášně, ani jednou na inkriminovaném shromáždění nevystoupil proti návrhu a ani nepodal žádný jiný protinávrh. Jak zaznělo na neformálním setkání – přijďte s konkrétním návrhem. Bavit se o tom, co je nebo není spravedlivé, nikam nepovede. Za výbor mohu říct, že se s Vámi nad konkrétním návrhem rádi sejdeme.
   Ještě si dovolím zastat se společnosti JiViš, která s rozúčtováním nemá nic společného. Pan Šíma velice dobře u všech bodů rozúčtování vysvětlil pro a proti jednotlivých řešení a sdělil pozitiva i negativa z vlastních zkušeností jiných domů.
   Nemám k dispozici jiná vyúčtování než svoje. Pokud chcete vyúčtování za svůj byt zveřejnit, rád ho zde zveřejním.

 1. 1. 6. 2017

  […] rozúčtování záloh, vyhodnocení ankety (Anketa zde…) […]

Napsat komentář